Czwartek 20 Czerwiec 2024 Kontakt | Mapa serwisu

Informacje na temat konstrukcji wiat.

projekt wiaty

Witamy w serwisie www.wiaty.info. Zagadnienie wiat zarówno tych o przeznaczeniu rekreacyjnym jak i użytkowym stanowi nieodzowny element naszego otoczenia. Ta z pozoru prosta i tania konstrukcja niejednokrotnie staje się zagadnieniem trudnym w interpretacji w oparciu o przepisy prawa. Przygotowaliśmy serwis, którego zadaniem jest dostarczenie jak największej ilości informacji związanych z projektowaniem i realizacją wiat, jak również innych obiektów ogrodowych.Ostatnio dodane

Google AdSens

Czytasz dział: Garaże »Garaże blaszane

Garaże blaszane

Decyzja o budowie garażu podejmowana jest najczęściej przy znacznym udziale zasobności finansowej przeznaczonej na ten cel. Koszt budowy tradycyjnego garażu murowanego jest dużym wydatkiem, często przekraczającym 15000zł ! Jeżeli planujemy budowę garażu, którego koszt nie przekroczy 4 cyfrowej sumy, a jego głównym zadaniem będzie garażowanie samochodu, warto rozważyć możliwość budowy garażu blaszanego – czyli popularnego blaszaka.

Huśtawka stalowa.Budowa garaży blaszanych cieszy się bardzo dużą popularnością. Głównymi argumentami przemawiającymi za garażem blaszanym jest jego niski koszt ( w odniesieniu do tradycyjnej konstrukcji, czy chociażby konstrukcji drewnianej) oraz bardzo szybki montaż, związany z procesem prefabrykacji tej konstrukcji. Oprócz wymienionych argumentów, blaszak cechują również:
łatwość montażu, demontażu – transportu na nowe miejsce
stal jest materiałem recyklingowym, dlatego też możemy odzyskać znaczną część poniesionych kosztów na materiał
łatwy i szybki montaż, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz licznych fachowców (co niesie za sobą główne oszczędności)
czas realizacji to 1 dzień (oczywiście jest on odpowiednio dłuższy w zależności od tego jak dużą konstrukcję postanowiliśmy wykonać) możliwość wyboru dowolnego koloru blachy osłonowejSprzedażą i montażem garaży blaszanych trudni się wiele firm w naszym kraju, związane jest to z popularnością tego rodzaju konstrukcji. Garaż stalowy szybko się nagrzewa, ale równie szybko będzie tracił ciepło. Jeżeli chcemy dodatkowo ocieplić naszą konstrukcję warto rozważyć możliwość dodania do obudowy warstwy styropianu – czyli zastosować płyty warstwowe lub inne rozwiązania konstrukcyjne proponowane przez producenta.

P.S. Przedstawione zdjęcie stalowej konstrukcji garażu wielokondygnacyjnego jest oczywiście tylko i wyłącznie poglądowe. Zdjęcie ma na celu przedstawienie zastosowania stali w tej dziedzinie. tradycyjne garaże blaszane są bardzo dobrze znane i stanowią częsty krajobraz naszego otoczenia!Autor: www.wiaty.info


Warto zajrzeć tutaj:
» Pergola - drewniana konstrukcja ogrodowa.
» Fontanna ogrodowa


© 2011 Wiaty.info. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu.